![](https://bitsounisproject.com/wp-content/uploads/2021/07/UXIN-texnikh-analish-UXIN-Technical-Analysis-UXIN-1024x537.png)
Καλησπέρα σας σήμερα θα κάνουμε τεχνική ανάλυση πάνω σε μια πολύ αγαπημένη μετοχή την uxin.
![](https://bitsounisproject.com/wp-content/uploads/2021/07/UXIN-Technical-Analysis-BitsounisProject-1024x513.png)
Αυτό που βλέπουμε είναι ότι η μετοχή για 423 μέρες ήταν παγιδευμένη και δεν ήξερε πού να κατευθυνθεί ανάμεσα στο επίπεδο 1,90$ με 0.90$. Αφού έσπασε την ζώνη και έκανε ένα εκπληκτικό retest μέσα σε 53 μέρες έκανε μια κίνηση κοντά στα 200% άνοδο.
Τώρα αυτό που περιμένουμε αφού έκανε μια αναμενόμενη διόρθωση και σταμάτησε πάνω σε ένα επίπεδο support φαίνεται ότι θέλει να κινηθεί ξανά ανοδικά έστω μέχρι τα 5$
![](https://bitsounisproject.com/wp-content/uploads/2021/07/UXIN-Technical-Analysis-UXIN-BitsounisProject-1024x513.png)
Δεν είμαι επενδυτικός σύμβουλος ότι ανεβάζουμε εδώ είναι για εκπαιδευτικούς σκοπούς. Πάντα να κάνετε την έρευνα σας.